Bookmark and Share
מחיר הטיפול בילד בבית רות הינו יקר. זהו תהליך יקר וארוך, שכאשר נעשה כראוי מביא תוצאות. בית רות מסבסד חלק קטן מהעלות בעזרת תרומות. אך למרות זאת, שכר הלימוד שמשלמים ההורים גבוה . לפיכך, רוב האוכלוסיה של בית רות היא אוכלוסיה המשתייכת למעמד הבינוני. אולם, בבית רות מטופלים גם ילדים ממשפחות מעוטות יכולת. 

כספי המלגות מאפשרים לנו גם לאבחן וגם לטפל בילדים:
  1. אבחון-  במדינת ישראל מחויב כל תלמיד עם לקות למידה לעבור אבחון כדי שיהא זכאי להתאמות, באופן שיאפשר לו ללמוד ולהפגין את יכולתיו וידיעותיו. אולם האבחונים הללו, שעולים כמה אלפי שקלים, הינם פרטיים ואין השתתפות ממשלתית. בכל שנה אנו מאפשרים למספר ילדים ממשפחות, שלא יכולות לממן באופן פרטי אבחון, לקבל את ההתאמות הנדרשות על מנת שיוכלו להצליח בלימודים ובמבחנים.
  2. טיפול - כל שנה בחודש יולי, מנהלת הבית שלומית אלחנני ויו"ר העמותה מסתובבים טרודים שכן עליהם להחליט למי מהפונים (הרבים) יינתנו המלגות המצומצמות, שיאפשרו לילד ממשפחה מעוטת יכולת לזכות בטיפול. כיום ב"בית רות" ישנם מספר "ילדי מלגות", אשר המערכת התייאשה מהם לחלוטין והיום הם פורחים ומצליחים.

התרומות עוזרות לנו, חוץ מהמלגות ומהשלמת המימון של כלל התלמידים, גם בתפעול הבית ורכישת אביזרי לימוד וציוד (החל מכלי כתיבה וכלה בריהוט, ציוד טיפולי ועוד).

אם הנכם מעוניינים לעזור לנו לעזור לאחרים אנא פנו לבית רות ואנחנו נשמח מאוד לספק לכם מידע על הצרכים הדחופים ביותר. תודה

זוכרים את הילד ההוא שאמרו לו שאם רק ישתדל? גשתם את הילד החכם אבל המופרע?  מכירים את הילד שידע יותר מכולם אבל תמיד נכשל?

במדינת ישראל, כמו בעולם כולו, 10-15% מהאנשים סובלים מליקויי למידה. אם נוסיף לכך את בעלי הפרעות הקשב והריכוז (ADHD) נקבל את העובדה המדהימה שכ- 20% מהילדים, הנוער והסטודנטים שלנו לא ממצים את הפוטנציאל האקדמאי הגלום בהם.

בעלי לקויות למידה הינם בעלי אינטליגנציה תקינה, ביניהם אנשים ממוצעים ואף מחוננים. אך ללא קשר לרמת האינטליגנציה, כולם צריכים עזרה ודרכי הוראה מותאמות כדי שיוכלו לפרוח.

תהליך "הלמידה המותאמת אישית" הינו יקר, איטי ודורש חשיבה מערכתית ארוכת טווח. אתגרים שלצערנו מערכת החינוך, למרות כל הנסיונות והרצון הטוב, לא מצליחה לעמוד בהם. הנטל נופל על כתפי ההורים.

"בית רות" הוקם ע"י עמותה, קבוצת הורים ומורים, אשר חיפשו דרך "לעשות את זה טוב יותר" כמוסד ללא מטרות רווח (מלכ"ר).  הם שילבו הוראה רב חושית עם תרפיות שונות, האמינו בצוותי עבודה רב מקצועיים ופיתחו צורת עבודה ייחודית אשר מרכזי למידה רבים בארץ באים ללמוד ממנה. שלושים שנה לאחר מכן עדיין עומד לו במבנה שכור, ברחוב איילון בחיפה "בית רות". עדיין מנווט ע"י אותה עמותה, בשקיפות מלאה, עם מנהלת הבית שלומית אלחנני.

כל שנה, עוברים בשערי "בית רות" כמה עשרות ילדים מגן ועד י"ב אשר לומדים בשתי חטיבות: "הצעירה" ו"הבוגרת", הממלאות את הבית שישה ימים בשבוע.

לאחר שעות הלימודים, לפחות פעמים בשבוע, נפגשים הילדים עם צוותים מקצועיים הנלחמים איתם ולצידם למען מטרה אחת, מיצוי הפוטנציאל האנושי. שאיפת העל של הצוות היא לאפשר

להם להפוך למבוגרים יצירתיים, השגיים, התורמים לחברה. הגאווה שלנו היא על אחוזי ההצלחה העצומים. הבוגרים שלנו, מסיימים תיכון, עם תעודת בגרות מלאה, מתגייסים לצבא ורובם המכריע פונה ללימודים אקדמאים מאתגרים. אך השגנו העיקרי הוא שהם יוצאים מבית רות גאים בעצמם, מודעים לעצמם ובוטחים ביכולותיהם.